Trudne przypadki stomatologiczne

W codziennej praktyce dentystycznej niestety często zdarzają się trudne przypadki stomatologiczne. Aby zaproponować pacjentom najlepsze rozwiązanie i pozbyć się trudnych przypadków, specjaliści powinni na bieżąco zapoznawać się z najnowocześniejszymi metodami leczenia. Dlatego też, dentysta Tychy to wykwalifikowany personel, który jest w stanie poradzić sobie nawet z najtrudniejszymi przypadkami.

Skomplikowane przypadki, czyli jakie?

  • Niewłaściwe ułożenie zębów utrudniające wykonanie uzupełnienia – w takim przypadku projekt uzupełnienia protetycznego wymaga szczegółowych konsultacji z protetykiem,
  • Rozległy brak zębów – wykonując uzupełnienie bardzo ważne są punkty podparcia mostu, czyli zęby sąsiadujące z luką w łuku zębowym. Jednak, jeśli są one od siebie bardzo oddalone, bardzo trudno jest wykonać odpowiedni most protetyczny. Przypadki tego typu wymagają dokładnych konsultacji z pracownią protetyczną.
  • Bardzo zniszczone zęby – wyjątkowo zły stan zębów może komplikować proces wykonania mostu protetycznego.

Wymienione wyżej sytuacje są jedynie przykładami trudnych przypadków, które najczęściej występują. Stomatologia Tychy na pierwszym miejscu stawia Klientów, a specjaliści starają się rozwiązać każdy, nawet skrajnie trudny przypadek stomatologiczny.

Sposoby leczenia trudnych przypadków

W sytuacji, w której wraz z trudną sytuacją protetyczną mamy do czynienia z chorobami dziąseł pomocna może okazać się periodontologia.

Jeśli konieczne jest operacyjne podłoże protetyczne, skuteczna może okazać się chirurgia stomatologiczna. Specjalista w tej dziedzinie może odbudować podłoże wykorzystując najnowocześniejsze techniki regeneracji kości.

Zniszczone zęby utrudniają wykonanie uzupełnienia protetycznego, z pomocą przychodzi jednak endodoncja. Już uratowanie nawet samego korzenia zęba może zwiększyć komfort użytkowania uzupełnienia w trudnym przypadku stomatologicznym.

W leczeniu skomplikowanych przypadków sprawdza się również stomatologia estetyczna – zęby to przecież nie tylko funkcjonalność, ale też ich odpowiedni wygląd.

W radzeniu sobie z trudnymi przypadkami najważniejsza jest jednak protetyka. Metody uzupełniania braków zębowych należy dobrać w taki sposób, aby nowe zęby jak najlepiej spełniały swoje zadanie.

Stomatologia Tychy – zajmiemy się nawet najtrudniejszym przypadkiem

Nasza oferta skierowana jest do pacjentów w każdym wieku zainteresowanych profesjonalną obsługą dentystyczną. Doświadczenie i zaangażowanie naszych specjalistów sprawia, że są oni w stanie poradzić sobie z każdym przypadkiem. Chcemy zaoferować pacjentom nowoczesną stomatologię, dlatego stale podnosimy nasze kwalifikacje poprzez udział w licznych szkoleniach i kursach.

Jeśli wszystkie dotychczasowe działania nie przyniosły zadowalającego efektu, zapraszamy do nas. Dentysta Tychy wybierze rozwiązanie najlepsze dla Twoich zębów. Przed zabiegiem lekarz dokładnie wytłumaczy Ci cały plan leczenia. Każdy pacjent może liczyć na indywidualne podejście oraz kompleksowe leczenie. Serdecznie zapraszamy do naszego gabinetu stomatologicznego.