Protezy zębowe – co warto o nich wiedzieć?

protezy zębowe

Zdrowe i wytrzymałe zęby to marzenie wszystkich ludzi. Na każdego przychodzi jednak kiedyś ten czas, kiedy trzeba spotkać się z protetykiem. Nie ma w tym nic strasznego i choć wielu nie wyobraża sobie, jak można nosić sztuczną szczękę, to ogromna ilość ludzi na świecie nie jest w stanie bez niej funkcjonować. W dzisiejszym artykule przybliżymy temat implantów oraz protez zębowych.

Protezy zębowe stałe – gwarancja komfortu na co dzień

Stosowanie protez u ludzi cierpiących na brak zębów jest bardzo istotną kwestią. W przypadku ich wieloletniego braku dochodzi do wad wymowy, zaniku kości oraz zapadnięcia policzków. By temu zapobiec, warto zdecydować się na zamocowanie odpowiedniej protezy. Dentysta Tychy, po przeanalizowaniu sytuacji, doradzi jaki rodzaj jest najlepszym rozwiązaniem u danej osoby. Protezy mocowane na stałe mają wielką przewagę nad ruchomymi modelami – są one praktycznie niewyczuwalne. Protezy zębowe mocowane na stałe są bardzo praktyczne i wygodne, dlatego wiele osób decyduje się właśnie na takie rozwiązanie. Mocowanie protezy opiera się na kilku krokach, a najważniejszą zasadą stosowaną w tej metodzie jest stabilizowanie na implantach. Takie rozwiązanie daje przede wszystkim komfort wynikający z pełnej stabilności zębów. Protezy zębowe mocowane na stałe nie wymagają stosowania żadnych klejów lub oczyszczania podniebienia.

Implanty zębowe – doskonały sposób na zastąpienie utraconych zębów

Implanty zębowe zakładane są w celu uzupełnienia ubytków w zębach. Są to kilkumilimetrowe stożki pełniące funkcję korzenia, które wykonane są z tytanu. Jest to pierwiastek w pełni bezpieczny dla organizmu i nie wpływa na zdrowie. Ich zaletą jest przede wszystkim to, że chronią przed stopniowym zanikiem kości wokół utraconego zęba, a także rozchwiania pozostałych zębów oraz ich wypadnięcia. Implanty zębów są inwestycją na długie lata, a niejednokrotnie na całe życie. Ważne jest, aby zabieg ten wykonał doświadczony dentysta.

Jak dbać o implanty zębów po zabiegu?

Zmiany w codziennej pielęgnacji zębów należy wprowadzić bezpośrednio po zabiegu. Najważniejsze jest, aby okolica, w której został wszczepiony implant, pozostawała jak najbardziej sterylna. Należy pamiętać, aby:

  • przez dwie godziny nie spożywać posiłków ani nie pić żadnych płynów,
  • w pierwszej dobie ograniczyć się do chłodnych, płynnych lub półpłynnych posiłków,
  • w ciągu pierwszej doby nie płukać ani nie szczotkować okolicy, w której został wykonany zabieg.

Dbając o higienę jamy ustnej po zabiegu, nie można zapomnieć także o dokładnym czyszczeniu przestrzeni międzyzębowych. Okolicę, w której wszczepiono implanty zębów, najbezpieczniej jest czyścić za pomocą irygatora. Przestrzenie pomiędzy pozostałymi zębami można czyścić nicią dentystyczną.

Dlaczego warto zdecydować się na implanty Tychy?

  • Korzystamy z nowoczesnego sprzętu, który zapewnia komfort pracy i bezbolesne leczenie pacjentów;
  • Kładziemy duży nacisk na doskonalenie umiejętności, uczestniczymy w licznych szkoleniach oraz zdobywamy kolejne certyfikaty;
  • Dzięki nowoczesnym metodom udaje nam się uratować nawet najbardziej zniszczone zęby.