Leczenie kanałowe w Tychach – gwarancja dobrze wykonanego zabiegu

Leczenie kanałowe Tychy

Profesjonalne leczenie kanałowe nazywane jest leczeniem endodontycznym, a lekarz je wykonujący endodontą. Zabieg umożliwia uratowanie nawet najbardziej schorowanych zębów. Leczenie należy podjąć w kilku przypadkach, m.in. gdy u pacjenta występuje:

  • zaawansowana próchnica zębów,
  • zakażenie nerwu zębowego,
  • stan zapalany miazgi zęba

Do pierwszych symptomów, które mogą świadczyć o konieczności przeprowadzenia tej formy leczenia, należy między innymi zmiana koloru zęba czy nadwrażliwość na dotyk lub nagłą zmianę temperatury. Leczenie kanałowe Tychy to idealne rozwiązanie, jeśli szukasz gabinetu z doświadczonym i wykwalifikowanym personelem.

Leczenie kanałowe mikroskopowe – skuteczna metoda ratowania zniszczonych zębów

Leczenie kanałowe zęba pod mikroskopem jest najnowocześniejszą i najskuteczniejszą metodą. Dzięki niemu stomatolog może dokładniej zlokalizować, a następnie opracować wszystkie kanały, nawet te niewidoczne gołym okiem. Dentysta, dzięki wykorzystaniu mikroskopu, może obserwować ząb w ogromnym powiększeniu, zamknąć perforację korzenia czy usunąć wcześniejsze wypełnienia. Nowoczesna medycyna stomatologiczna, którą zapewnia dentysta, pozwala uratować zniszczone zęby i cieszyć się pięknym uśmiechem.

Zabieg zaczyna się od podania znieczulenia. Następnie w jamie ustnej nakłada się materiał izolujący z otworem, przez który dentysta ma dostęp do leczonego zęba. Taka osłona ochrania przed przedostawaniem się bakterii oraz śliny. Dentysta przystępuje do otwarcia zęba i opracowania dostępu do kanałów. Oczyszcza kanały, udrażnia oraz nadaje im odpowiedni kształt. Końcowym etapem jest wykonanie zdjęcia RTG, dzięki któremu stomatolog sprawdza, czy zabieg został wykonany prawidłowo. Dzięki temu, że leczenie kanałowe pod mikroskopem daje doskonały wgląd w obrabiany materiał, stomatolog może ukończyć leczenie już na pierwszej wizycie. Jest to bardzo ważne i korzystne dla pacjenta z punktu widzenia ekonomicznego. Wiąże się to także z dużo mniejszym stresem i dyskomfortem wynikającym z przeprowadzanego zabiegu. Większa dokładność oczyszczania kanałów oraz komory, osiągnięta dzięki mikroskopowi, umożliwia dentyście skupienie się przede wszystkim na chorych i martwych tkankach zęba. Wiąże się to z tym, że zęby „cierpią” dużo mniej niż w przypadku zabiegu bez użycia mikroskopu.

Jakie objawy wskazują na to, że konieczne jest leczenie kanałowe?

Do objawów wskazujących na to, że konieczne będzie leczenie kanałowe, należą:

  • ból zęba,
  • obrzęk dziąseł,
  • nadmierna nadwrażliwość na odczuwanie ciepła i zimna,
  • zmiana koloru zęba,
  • ból odczuwalny podczas spożywania jedzenia oraz napojów.

Występowanie któregoś z powyższych objawów nie przesądza jednak o konieczności podjęcia leczenia kanałowego. Jeśli zauważymy te symptomy, powinien być to sygnał do niezwłocznego kontaktu ze stomatologiem w celu zarejestrowania wizyty. Tylko specjalista jest w stanie trafnie ocenić przyczynę bólu i zalecić właściwe leczenie.

Gabinet stomatologiczny|Kontakt|Zespół|O nas

Skontaktuj się z Nami:

Endo-Medica
Dunikowskiego 48
43-100 Tychy