Gabinet stomatologiczny Tychy – jak pozbyć się strachu przed wizytą?

gabinet stomatologiczny

Lęk przed dentystą określany jest jako dentofobia. Wynika on najczęściej z zaniedbywania wizyt kontrolnych. Chodzimy tam tylko wtedy, kiedy stan uzębienia jamy ustnej pozostawia wiele do życzenia. Strach przed dentystą bywa bardzo kosztowny, jeśli więc panicznie boisz się dentysty, poznaj nasze wskazówki na pokonanie lęku.

Wybierz poranną wizytę

Wybierając dzień wizyty, zapisz się na najbliższy możliwy termin, co więcej – umów spotkanie na godzinę poranną. Strach rośnie z upływem czasu. Jeśli będziesz wyobrażać sobie „jak to będzie”, lęk z pewnością się nasili. Dzięki porannej wizycie oszczędzisz sobie wielu godzin oczekiwania i stresu.

Jasno i przejrzyście

Poproś dentystę, aby dokładnie wytłumaczył Ci, jak będzie wyglądał zabieg. Wiedząc, czego się spodziewać, świadomość każdego następnego kroku z pewnością Cię uspokoi. Gabinet stomatologiczny Tychy to miejsce, gdzie znajdziesz osoby otwarte na rozmowę, które chętnie wyjaśnią proces przebiegu wizyty. Dobry dialog z pacjentem to podstawa, a u nas znajdziesz komunikatywnych i pozytywnie nastawionych do pacjentów lekarzy. Dzięki temu, zdecydowanie poczujesz się spokojniej.

Relaks przed i po wizycie

Przed przyjściem do gabinetu stomatologicznego, warto zastosować techniki relaksacyjne. Wybierz najbardziej odpowiadającą Ci metodę, czyli taką, która sprawi, że przestaniesz się denerwować. Może to być na przykład joga, relaksacyjna muzyka czy też aromaterapia.

Po wizycie również dobrze jest sprawić sobie małą przyjemność. Dzięki temu, podczas zabiegu nie będziesz o nim myśleć. Spotkanie z przyjaciółmi czy relaksujący masaż nie pozwolą Ci myśleć o wizycie i pomogą pokonać strach przed dentystą.

Przyjazne wnętrze

Niektórym osobom wizyta u dentysty kojarzy się z klaustrofobicznymi wnętrzami, w których unosi się specyficzny zapach, a zza szklanych gablot widać ogromne strzykawki. Nowoczesne gabinety, jak na przykład gabinet stomatologiczny Tychy, z pewnością tak nie wyglądają. Są jasne, przyjazne i komfortowo urządzone.

Regularne wizyty

Równie ważnym krokiem do tego, aby pozbyć się strachu przed dentystą, jest jego regularne odwiedzanie. Powinno robić się to przynajmniej 2 razy w roku. Jeśli będziesz często odwiedzać stomatologa, uniemożliwisz rozwój próchnicy, a szybkie wykrycie ubytku sprawi, że jego leczenie będzie o wiele mniej bolesne. Regularne wizyty to również szansa na wyrobienie sobie nawyku i zmianę podejścia do gabinetu stomatologicznego.

Poproś o znieczulenie

Ból podczas zabiegów można całkowicie wyeliminować, stosując znieczulenie. Jeśli boisz się igły, zamknij oczy na czas wstrzykiwania substancji. Prawdopodobnie nawet nie zorientujesz się, kiedy będzie już po. Jeśli nawet to Cię nie przekonuje, spytaj dentystę o znieczulenie komputerowe. To nowoczesna i całkowicie bezbolesna technologia znieczulania, nie powoduje ona też odrętwienia twarzy.

Jak widzisz, istnieje wiele sposobów, aby pokonać lęk przed dentystą. Mamy nadzieje, że nasze wskazówki skutecznie go przezwyciężą i pozwolą Ci z uśmiechem zapisać się na kolejną wizytę.