Czym zajmuje się dentysta Tychy i jakie usługi nam oferuje?

dentysta Tychy

Stomatologia estetyczna to grupa zabiegów dentystycznych, które mają za zadanie poprawić wygląd zębów. Jest to między innymi wybielanie zębów, korygowanie kształtu, jak również uzupełnianie braków. Dzięki nowoczesnym technologiom, specjalnym materiałom i doświadczeniu lekarzy, stomatologia estetyczna daje możliwość wykonania zabiegów, które mogą znacząco poprawić wygląd zębów. Z roku na rok rośnie liczba jej zwolenników. Coraz więcej ludzi stawia na piękny, biały uśmiech.

Tomografia stożkowa na czym polega

Tomografia stożkowa jest szybszą i bezpieczniejszą odmianą klasycznej tomografii komputerowej, stworzoną dla stomatologii. Jest to metoda znacznie bardziej ekonomiczna dla pacjenta. Dane uzyskane w trakcie jednego obrotu lampy, pozwalają wygenerować obrazy, które wymagałyby wykonania kilku zdjęć radiologicznych. Ramię urządzenia obraca się wokół głowy pacjenta o 360 stopni, wykonując sekcję projekcji. Tomografia stożkowa, dzięki wielu danych uzyskanych podczas jej wykonywania pozwala między innymi na:

  • dokładną ocenę potencjalnego ryzyka,
  • precyzyjne planowanie zabiegów i leczenia,
  • obrazowanie wewnętrznej anatomii z dokładnością niemożliwą do uzyskania w przypadku tradycyjnej tomografii.

Rentgen cyfrowy w radiowizjografii

Rentgen cyfrowy, czyli inaczej radiowizjografia, łączy w sobie badanie USG oraz rentgen. Pozwala dentyście ocenić stan uzębienia. Między innymi pomaga precyzyjnie określić długość kanału zębowego czy też jego wypełnienie pod kątem poprawności. Podstawową zaletą tej metody jest fakt, że podczas badania pacjent otrzymuje bardzo małą dawkę promieniowania, dużo mniejszą niż podczas tradycyjnego RTG. Poza tym, dzięki możliwości komputerowej obróbki graficznej obrazu, zostaje poszerzona diagnostyka, co niewątpliwie ma wpływ na późniejsze leczenie. Rentgen cyfrowy wykorzystuje się między innymi w diagnostyce próchnicy oraz chorób przyzębia, endodoncji, a także do kontroli wyników leczenia.

Leczenie kanałowe kiedy i czy sprawia ból

Leczenie kanałowe jest jedną z najpopularniejszych i najskuteczniejszych metod leczenia uzębienia. Stosuje się je wtedy, gdy dojdzie do nieodwracalnego zapalenia miazgi. Wizytę u stomatologa poprzedza najczęściej uczucie silnego bólu zęba pojawiającego się na skutek rozwoju zakażenia. Leczenie kanałowe, czy inaczej nazywane endodontycznym, polega na usunięciu miazgi z kanałów, wykonania ich dezynfekcji, szczelnym wypełnieniu oraz zabezpieczeniu korony klinicznej zęba. Aby jak najlepiej dotrzeć do wąskich kanałów, używamy specjalistycznego sprzętu do optycznego powiększania obrazu. Nowoczesne mikroskopy stomatologiczne pozwalają na uzyskanie dokładnego powiększenia, a co za tym idzie, dają gwarancję dobrze wykonanego zabiegu.

 

Gabinet stomatologiczny Tychy Endo-Medica to miejsce, którego głównym celem jest świadczenie profesjonalnych i kompleksowych usług stomatologicznych z zakresu między innymi implantologii, protetyki czy stomatologii zachowawczej. Nasz personel stanowi zespół doświadczonych i wykwalifikowanych lekarzy, gwarantujących zarówno najwyższą jakość przeprowadzanych zabiegów, jak i indywidualne podejście do każdego pacjenta. Sprawdź, jakie usługi oferujemy.