Czy szczoteczki bambusowe są lepsze od tradycyjnych?

Polskie społeczeństwo jest z roku na rok coraz bardziej świadome ekologicznie. Co za tym idzie, coraz więcej osób decyduje się na zakup ekologicznych produktów. Są to na przykład szczoteczki bambusowe, które nie tylko dbają o dokładne czyszczenie naszej jamy ustnej, ale również o ochronę środowiska. Jednak czy są one lepsze od tych tradycyjnych, plastikowych szczoteczek? Wyjaśnimy to w dzisiejszym wpisie.

Bambus – świetny surowiec

Bambus jest najszybciej rosnącym surowcem na świecie. Ponadto, jest ekologiczny i biodegradowalny. Jest również twardy i wytrzymały, a do wzrostu nie potrzebuje nawadniania ani nawożenia. Warto również dodać, że bambus zawiera w sobie naturalny środek antybakteryjny. Nic więc dziwnego, że coraz częściej wykorzystuje się ten surowiec do produkcji mebli, rączek pędzli do makijażu czy właśnie szczoteczek do zębów.

Szczoteczki do zębów z bambusa – dlaczego warto?

Jak wspominaliśmy wcześniej, bambus zawiera środek antybakteryjny. Dzięki temu, w kontakcie ze śliną przyczynia się do eliminowania bakterii w jamie ustnej.

Ekologiczne szczoteczki bambusowe są też o wiele bardziej wytrzymałe niż standardowe, wykonane z plastiku.

Należy również zaznaczyć, że w szczoteczkach z bambusa znajduje się włosie pozyskiwane z oleju rycynowego. Oznacza to, że takie szczoteczki są w pełni wegańskie i wolne od zawartości BPA.

Co więcej, szczoteczki te produkowane są zgodnie z fairtrade. Oznacza to, że producenci bambusa oraz pracownicy tworzący szczoteczki zostali godziwo wynagrodzeni za swoją pracę. Ponadto, firmy działająca fairtrade przeznaczają 10 procent swoich zysków na organizacje pozarządowe.

Szczoteczki bambusowe dla dzieci i dorosłych

Ekologiczne, bambusowe szczoteczki znajdziemy w wersji dla każdego, nie tylko dla dorosłych. Jest więc to dobra opcja również dla maluchów. Modele dla dzieci są nie tylko bezpieczne i przyjazne dla środowiska, ale też mają ciekawy wygląd, na przykład kolorowe włosie.

Jak trwała jest bambusowa szczoteczka?

Jeśli odpowiednio będziemy je pielęgnować, szczoteczki bambusowe przetrwają tak długo jak tradycyjne, plastikowe modele. Jeśli chodzi o pielęgnację, szczoteczkę z bambusa powinno się przechowywać w suchym miejscu. Warto zaznaczyć, że bambus z czasem może zmienić swój kolor, jest to jednak naturalny proces.

Regularne wizyty u dentysty gwarancją zdrowych zębów

Stomatolog jest specjalistą, którego powinniśmy odwiedzać przynajmniej raz na sześć miesięcy. Dzięki temu, możemy być pewni, że lekarz wykryje ewentualną próchnicę odpowiednio wcześnie, a my unikniemy nieprzyjemnego borowania czy leczenia kanałowego.

Postawa to dobry dentysta, który odpowiednio zadba o nasze uzębienie. Profesjonalny stomatolog nie tylko wyleczy nasze zęby, ale też podpowie jak prawidłowo je szczotkować lub też zaleci dodatkowe zabiegi poprawiające wygląd oraz kondycję uzębienia. Dzięki regularnym wizytom dentystycznym na długi czas zachowamy zdrowy i ładny uśmiech.