32 227 45 24

Endo-Medica Blog

Jak leczyć ząb zatrzymany?

Zęby zatrzymane są w pełni wykształconymi zębami, które w swoim procesie wzrostu zatrzymały się i utknęły w kości szczęki lub żuchwy. Ze względu na to, w jakim stopniu kość otacza..

Czytaj więcej

Skaling zębów

Picie kawy, herbaty czy palenie papierosów niestety nie sprzyja kondycji naszych zębów. W celu uniknięcia ewentualnych chorób oraz ubytków należy nie tylko regularnie je myć, ale też korzystać z zabiegów..

Czytaj więcej

Trudne przypadki stomatologiczne

W codziennej praktyce dentystycznej niestety często zdarzają się trudne przypadki stomatologiczne. Aby zaproponować pacjentom najlepsze rozwiązanie i pozbyć się trudnych przypadków, specjaliści powinni na bieżąco zapoznawać się z najnowocześniejszymi metodami..

Czytaj więcej

RTG zębów Tychy

Diagnostyka współczesnej stomatologii opiera się przede wszystkim na RTG zębów. Jest to najbardziej precyzyjna metoda pozwalająca uzyskać szczegółowe informacje na temat różnych przypadków stomatologicznych. W dzisiejszym wpisie podamy niezbędne informacje..

Czytaj więcej

Mity w stomatologii

Mimo tego, że stomatologia należy do jednych z najszybciej rozwijających się gałęzi medycyny, to wciąż można spotkać się z wieloma mitami na jej temat. Co gorsza, mogą one mieć znaczący..

Czytaj więcej

Jak wybrać dobrego stomatologa?

Wizyta u dentysty często kojarzy się z bolesnymi zabiegami, dlatego tak wiele osób niechętnie zasiada na fotelu w gabinecie stomatologicznym. Nie jest to jednak dobre rozwiązanie, ponieważ, jak mówi powiedzenie:..

Czytaj więcej